Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Chrastítka

Jak vybrat chrastítko?

Hračky jsou neodmyslitelnou součástí dětského světa, což je dobře, neboť právě pomocí her děti rozvíjí svou fantazii, motoriku, rozum i smysly. Chrastítka pro nejmenší bychom měli vybírat s rozmyslem. Dnes jich najdeme na trhu nepřeberné množství, takže vybrat tu správnou je leckdy oříšek.
 
 

Proč vybrat chrastítko

 
Chrastítko hraje důležitou roli v životě miminka. Má poslání dopřát mu radost a zábavu, ale především poskytuje možnost učit se a rozvíjet se. Ideální chrastítko pro dítě je takové, které motivuje ke hře, není statické a rozvíjí fantazii.
 
 

Tvary a barvy

 
Dětství se bez hraček a barev neobejde. Barvy velmi stimulují dětský vývoj. Tvar chrastítka je důležitý. Miminku se chrastítko musí dobře držet, nesmí být příliš těžké a zbytečně velké. Nabídka na trhu je opravdu velká a není jednoduché si vybrat.
 
 

Materiál a hygiena

 
Na trhu jsou různá chrastítka. Jsou plastová, plyšová, tzv. chladící (gelová) a kombinace různých materiálů. Pro miminka je dobré, když se chrastítka dají snadno čistit. Děti je velmi často dávají do pusy, a proto je nutné dbát na hygienu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Porovnat chrastítka